Art Show: Galeriler Buluşması İlk Edisyonu Tamamlandı

24 çağdaş sanat galerisinin bir araya gelerek organizasyonunu hep birlikte üstlendiği, Art Show: Galeriler Buluşması, 21-25 Şubat 2024 tarihleri arasında The Ritz-Carlton Residences’da ilk kez seyircisiyle buluştu.

Bir arada olmanın gücüyle, dayanışma odaklı bir sergileme modelini benimseyen sergide katılımcı galeriler organizasyonu iş bölümü yaparak ve belirli rolleri üstlenerek Türkiye’de ilk kez görülen bir sergiye imza attılar. Sanata değer veren kurum ve markaların desteğiyle gerçekleşen sergi, dinamik bir program ve konuşma serileriyle de izleyici, sanat profesyonelleri ve kültür sanat aktörleriyle yoğun ve verimli bir diyalog kurmayı hedefledi. Benzer düşünce ve beklentilerle yola çıkarak, birlikte ve eşitlikçi bir sanat ortamında sergi yapma arzusuyla şekillenen sergi, ortaya çıkış nedeni ve organizasyon yapısıyla alışık olduğumuzun dışında bir deneyim sundu. Bu deneyimde rol oynayan galeriler: Ambidexter, Anna Laudel, Art On İstanbul, artSümer, Bosfor, BüroSARIGEDİK, C.A.M Galeri, Ferda Art Platform, Galeri 77, Galeri Nev İstanbul, GALERIST, KAIROS, Martch Art Project, MERKUR, Öktem Aykut, PG Art Gallery, Pilot, Pi Artworks, PILEVNELI, Rıdvan Kuday Gallery, Sanatorium, THE PILL, Versus Art Project, x-ist oldu.

Türkiye’nin Sanat Sigortalarında lider kuruluşu NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği olarak bizler de sanat sahnesine yeni bir soluk getiren bu serginin destekçisiydik ve bu mühim dayanışma içinde bulunmuş olmaktan gurur ve mutluluk duyduk.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.